Ilse is 10 en heeft een moeder met MS. Op de vraag: Wat vind je er nu van? Zegt ze: ‘Ik vind het stom, maar mijn moeder gaat een behandeling in het buitenland doen. Dat noemen ze HSCT en is een stamceltransplantatie. Mijn moeder gaat naar Mexico toe voor 4 weken. Dit vind ik heel erg spannend en ik hoop dat alles goed gaat.’

Ilse Kalsbeek1. Hoe heet je en hoe oud ben je?
Ilse en ik ben 10 jaar.

2. Wie in jullie gezin heeft MS?
Mijn moeder.

3. Heb je broers en/of zussen?
1 broer.

4. Weet je hoe lang je moeder al MS heeft?
10 jaar.

5. Hoe reageerde je erop toen je het hoorde?
Eerst wisten we het niet, maar 2 jaar geleden zagen we verschil. Soms ben ik boos en soms verdrietig.

6. Wat vind je er nu van?
Ik vind het stom, maar mijn moeder gaat een behandeling in het buitenland doen. Dat noemen ze HSCT en is een stamceltransplantatie. Ze gaat naar Mexico toe voor 4 weken. Dit vind ik heel erg spannend en hoop dat alles goed gaat. Je kunt mijn moeder haar verhaal lezen op haar website MSmama.

7. Wat vind je het vervelendste aan de MS van je moeder?
Je kan minder vaak leuke dingen doen. Mijn moeder kan niet meer auto rijden en als we ergens naartoe willen moet mijn moeder iemand vragen die kan rijden of mijn vader gaat me mee. Lekker even een dag shoppen kan niet meer.

8. Zijn er ook goede of  leuke dingen?
Mijn moeder is altijd thuis, dus we hebben geen oppas meer nodig.

9. Moet je je moeder helpen, bijvoorbeeld in het huishouden? Wat vind je daarvan?
Ja, met de was en stofzuigen. Ik vind het soms stom, maar soms ook niet.

10. Zijn er (nog meer) dingen die bij jullie thuis anders gaan dan bij andere?
We kunnen minder vaak shoppen. Druk doen kan ook niet altijd, dat is dan te druk aan het hoofd van mijn moeder.

11. Heb je tips voor andere kinderen die een ouder met MS hebben?
Help je moeder of vader goed.

Wil je interviews lezen met andere kinderen die net als Ilse een ouder met MS hebben? Klik hier.

Vind jij het ook leuk om te vertellen hoe het is om een ouder met MS te hebben? Mail je naam en ‘Ik wil meedoen’ naar prikbord@mskidsweb.nl, dan nemen we snel contact met je op.

Dit bericht heeft 1 reactie

  1. hallo

    ik lees dat je moeder de stamceltransplantatie ging doen.
    nu vroeg ik mij af hoe het met haar gaat.
    en hoe gaat het nu moet jou en je broer.

    gr lianne ( ik heb zelf ook ms)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *