
Tijdens de puberteit verandert er veel in je lichaam. Bij meisjes kan dit invloed hebben op hoe de MS verloopt. Een onderzoek laat zien dat de eerste menstruatie invloed kan hebben op een groter aantal terugvallen (schubs).
Bij jongens met MS was het nog niet bekend of het begin van de puberteit invloed heeft op de MS. Een nieuw onderzoek laat nu zien dat ook bij jongens een kans is op meer terugvallen als de MS is begonnen tijdens deze periode in hun leven. Als de MS na de puberteit begon, is die kans minder.
Meer over het onderzoek kun je lezen op MSweb.
Wil je meer weten over multiple sclerose bij kinderen? Bekijk dan deze filmpjes.
Door: Angelique
Bron: MSweb
Laatste nieuws
Experiment
12 augustus 2022
Het menselijke brein is zó complex dat het verstandig is altijd even te twijfelen aan wat je ziet, hoort of waarneemt. Het zou zo maar kunnen dat je in de maling wordt genomen door jezelf. Voer de proeven uit en leer de bizarre dingen waar je brein toe in staat is. Veel plezier!
Marije: de zomervakantie is voorbij gevlogen (9)
10 augustus 2022
Zomervakantie!! De kinderen waren klaar met school. Het werd steeds warmer en we waren allemaal wel toe aan vrije dagen zonder ‘moeten’. Gelukkig hadden we de eerste 3 weken van de zomervakantie vrij met zijn viertjes.
MS wereldwijd
8 augustus 2022
MS komt niet in elk land evenveel voor. In sommige delen van de wereld zijn er meer mensen met MS dan in andere delen. Op deze kaart kun je zien waar MS vaker voorkomt op de wereld, en waar minder vaak.
Dit bericht heeft 0 reacties